دکتر منصور همایونی
Search
Close this search box.
ویژگی های یک چشم پزشک خوب

ویژگی های یک چشم پزشک خوب چیست ؟

ویژگی های یک چشم پزشک خوب چیست ؟

خیلی از مردم وقتی به پزشکی مراجعه می‌کنند فرقی هم نمیکند چشم پزشک باشد یا هر پزشک دیگری توقع دارند که ویژگی هایی را داشته باشد این ویژگی ها از نظر بیمار یا مراجعه کننده برای چشم پزشک متمایز تر است و در مواردی مشترک است و شاید سلیقه ای برای انتخاب یک چشم پزشک نباشد. ما در کلینیک هما میتوانیم به برخی از ویژگی های یک چشم پزشک خوب بپردازیم با ما همراه باشید

ویژگی های یک چشم پزشک خوب چیست ؟

 

ویژگی های یک چشم پزشک خوب به این شرح است :

1-زمان گذاشتن برای شنیدن حرف های بیمار:

یک چشم پزشک خوب باید صبور باشد و سعی کند صحبت های شما را گوش دهد تا بتواند از طریق اطلاعاتی که از سوی شما و یا در نتیجه پاسخ های شما بدست می آید بیماریتان را تحلیل و علایم و نشانه های بیماری را به نحو صحیح تشخیص دهد.

اگر به چشم پزشکی مراجعه کردید که تحمل شنیدن صحبت های مختصر و مفید شما در خصوص بیماریتان را نداشت و سریع نسخه نوشت  ، بهتر است چشم پزشکتان را عوض کنید.

ممکن است چشم پزشک مشغله داشته باشد اما وظیفه ذاتی یک چشم پزشک خوب این است که برای بیمار ارزش قائل شود تا بیمار با خیال راحت مشکلات بیماری خود را بازگو کند.

2-پاسخ دادن به سوالات بیماران :

پاسخ دهی به سوالات و نیازهای اطلاعاتی شما یکی از مشخصات یک چشم پزشک خوب است چرا که حق بر خورداری بیمار از داشتن منبعی جهت رفع نیازمندیها و ابهامات مرتبط با بیماری اش اجتناب نا پذیر است به همین دلیل یک چشم پزشک خوب میتواند به صورت آنلاین ، ارتباط تلفنی ،ارتباط حضوری و یا به کارگیری از یک منشی آگاه و وظیفه شناس در پاسخ دهی به سوالات بیماران بکوشد.

3-بی تفاوت نبودن نسبت به بیماران :

اگر به چشم پزشکی مراجعه کردید که فرقی بین مراجعه اول و یا چندمین بار شما قائل نشد حتماً در انتخاب او تجدید نظر کنید چرا که یک چشم پزشک خوب و با وجدان سعی می کند تا در جمع آوری اطلاعات و نشانه های بیماری شما تلاش کند تا بتواند بهترین راه درمانی را برای شما انتخاب کند به همین دلیل یک پشم پزشک متعهد می بایست نسبت به تشکیل پرونده برای بیماران جدید و ثبت اطلاعات آنها  در رایانه اقدام نماید تا مرور زمان باعث نشود راندمان تشخیص و معالجه بیماری پایین بیاید.

4-نحوه بر خورد با بیمار:

یک چشم پزشک ماهر سعی می کند در برخورد با بیماران مطابق با و ضعیت آنها تغییر وضعیت دهد مثلاً در برخورد با یک کودک سعی می کند با او ارتباط برقرار کند تا کودک برای مراجعه مجدد و ادامه درمان راغب شود و میزان بهانه گیری او کاهش یابد و یا در مواجه با افراد کهن سال و کم حوصله منطبق با شرایط جسمی و رفتاری آن ها رفتار نماید.

ویژگی های یک چشم پزشک خوب چیست ؟

5- حسن خلق:

بد اخلاقی برای هیچ پزشک و یا چشم پزشک خوبی شایسته نیست ، طبیعی است یک بیمار دوست ندارد در اظهار توصیف بیماری اش با بد اخلاقی چشم پزشک مواجه شود.

6-سطح بالای علمی :

میزان آگاهی علمی ، کار آمدی تخصصی ، بهره گیری از متد های نوین و به روز در عرصه چشم پزشکی ، درمان بیماران از طریق بهترین دستگاه های موجود  نیز یکی دیگر از پارامتر های انتخاب یک چشم پزشک خوب است.

7- احترام و تکریم بیماران :

یکی از حقوق مسلم بیماران ، حفظ کرامت آن هاست.

8-رعایت انظباط کاری و وقت شناسی:

یک چشم پزشک خوب حقوق بیماران را با اتلاف وقت ضایع نمی کند.

9-دقت در کار و تشخیص صحیح بیماری:

بیمار یک ابزار یا وسیله ای برای امتحان اثرات دارو ها نیست و یک چشم پزشک خوب می بایست نهایت دقت را در تشخیص صحیح و به موقع بیماری داشته باشد.

ویژگی های یک چشم پزشک خوب چیست ؟

10-راز داری و امانت داری :

حفظ اطلاعات محرمانه و خصوصی بیماران الزامی است.

11- آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است:

عبارت بالا یکی دیگر از شاخصه ها و معیار های انتخاب یک چشم پزشک خوب است چرا که از نتایج معالجه بیماران و نظرات آن ها می توان چشم پزشک خوب را تشخیص داد.احساس رضایتمندی بیماران از نحوه تشخیص ، مراحل درمان بزرگترین افتخار و مهم ترین عامل اعتبار یک چشم پزشک خوب است.
اعتقاد کلینیک هما تحت مدیریت دکتر منصور همایونی ، حفظ حقوق شما بواسطه عملکرد مفید ، تشخیص صحیح بیماری و انتخاب روش درمانی مناسب برای بیماران می باشد.

برای تعیین وقت ویزیت و معاینه چشمی و همچنین سوالات و مشکلات چشمی می توانید تماس بگیرید 09303996580
و
مطالب مرتبط