دکتر منصور همایونی
Search
Close this search box.
شب کوری چیست؟

شب کوری چیست؟

یکی از حواس چهارگانه، حس بینایی است. این حس در قالب عضوی به نام چشم تجلی می یابد. چشم مانند هر عضو دیگری از بدن از سلول ها اعصاب گوناگونی تشکیل شده اند که هماهنگ با هم برای دیدن اجسام تلاش می کنند. این عضو نیز در اثر یکسری عوامل، ممکن است دچار بیماری ها و اختلالاتی شود که می توان با پیگیری به هنگام ان ها، از عوارض خطرناک آن ها پیشگیری کرد. یکی از این بیماری ها، شب کوری است که به معنای اختلال در بینایی و دیدن اجسام در تاریکی یا محیط های کم نور است.

شب کوری انواع گوناگونی دارد ک برخی از انان با رعایت یکسری نکات ساده قابل درمان هستند. به طور خلاصه ما در این مقاله قصد داریم بگوییم شب کوری چیست؟ و در مورد علایم شب کوری، تست شب کوری،  شب کوری ارثی و نیز درمان شب کوری با شما دوستان عزیز صحبت کنیم پس لطفا تا انتهای این مطلب ما را دنبال کنید.شابعترین علت شب کوری بیمار R.P یا رتینیت پیگمنتوزاست.

شب کوری چیست؟

علائم شب کوری

تنها و مهمترین علامت این بیماری، کم شدن قدرت بینایی افراد در نور کم و تاریکی است به گونه ای ک رانندگی برای برخی از این بیماران در شب به شدت دشوار می شود.

حال شاید برای شما این سوال مطرح شود که تست شب کوری چیست؟ اری این بیماری نیز حتما مانند سایر بیماری  ها دارای تستی برای تشخیص است. این تست معمولا بعد از بروز علائم و با مراجعه به پزشک متخصص و انجام معاینات خاص توسط وی، انجام می شود. چنانچه شما شک به این بیماری دارید بهتر است به یک پزشک متخصص ماهر مراجعه کنید.

آیا شب کوری باعث نابینایی می شود؟

از اینکه شب کوری ایا واقعا باعث نابینایی در فرد می شود هنوز اطلاعات جامع و دقیقی در دست نیست، اما با استناد به برخی از تحقیقات می توان احتمال داد که شب کوری مزمن که طولانی مدت شده است قطعا بر روی بینایی فرد در زمان های دیکر و در نور نیز اثر سو خواهد داشت، پس بهتر است در صورت داشتن علامت شب کوری هر چه سریعتر به پزشک متخصص این حوزه مراجعه کنید.

شب کوری چیست؟

برای تعیین وقت ویزیت و معاینه چشمی و همچنین سوالات و مشکلات چشمی می توانید تماس بگیرید 09303996580
و
مطالب مرتبط