دکتر منصور همایونی
Search
Close this search box.

آیا عمل جراحی چشم درد دارد ؟

 آیا عمل جراحی چشم درد دارد ؟

برای خیلی از بیماران این سوال تکرار می شود آیا جراحی چشم  واقعا درد زیادی دارد و بعد از عمل های جراحی نظیر لیزیک ، لازک و … درد کشید ؟شاید اولین نکته ای که قبل از هر عمل جراحی به تصور یک بیمار می رسد میزان درد جراحی باشد و این موضوع نیز در بیماران چشمی ، مستثناء نیست و در پی مراجعه بیماران ، همواره این سئوال مطرح می شود که آیا عمل جراحی چشم درد دارد ؟

 آیا عمل جراحی چشم درد دارد ؟

خوشبختانه امروزه با پیشرفت عرصه چشم پزشکی ، درمان انواع بیماریها و اختلالات چشمی و جراحی های متنوع مرسوم با کمترین درد ممکن انجام می شود و به همین دلیل است که برخلاف سالیان گذشته که بیماران ، مدت ها سختی های ناشی از عارضه ها و اختلالات چشمی را تحمل می کردند ،  امروزه در اولین زمان ممکن جهت درمان از طریق جراحی های مربوطه اقدام می کنند.

در عمل های جراحی نظیر لیزیک ، لازک و … از قطره های بی حسی استفاده می کنند لذا در حین عمل ، دردی احساس نمی  شود اما ممکن است پس از عمل احساس سوزش و خشکی چشم و ریزش اشک وجود داشته باشد که جدی نیست و خود به خود خوب می شود .برای سایر عمل ها مانند پی آر کی نیز در صورت وجود درد ، از داروهای ضد درد استفاده می شود .

در پاسخ به کسانی که از انجام جراحی های چشمی ترس دارند  و می پرسند آیا عمل جراحی چشم درد دارد ؟ باید خاطر نشان کرد که یک انسان عاقل و هوشمند ، هیچگاه لذت بهتر دیدن محیط ،اشیاء و جامعه ی پیرامون خود را به خاطر ترس کاذب از درد عمل جراحی چشم ، از دست نمی دهد.

پیشنهاد می گردد برای اینکه از دردهای عمل چشمی ترس کمتری داشته باشید ، اطلاعات لازم را از افراد مورد اطمینان خود که قبلاً تحت عمل جراحی چشمی قرار گرفته اند کسب کنید و یا بهتر است با مراجعه به چشم پزشک از نحوه و چگونگی جراحی چشم مطلع گردید تا با آرامش هر چه بیشتر و به دور از هرگونه باور غلط و اشتباه در خصوص دردهای ناشی از عمل چشم ، هر چه سریعتر برای درمان نقص بینایی خود و بهره مندی از مزایای معالجه آن گام بردارید.

 آیا عمل جراحی چشم درد دارد ؟

ما در کلینک دکتر منصور همایونی ، اطلاعات تخصصی و به روز مرتبط با نحوه درمان و چگونگی معالجه بیماری چشمی شما را در قبل از جراحی در اختیارتان قرار می دهیم تا با فراغ بال و آسودگی خاطر و با کمترین استرس همراه باشید.

برای تعیین وقت ویزیت و معاینه چشمی و همچنین سوالات و مشکلات چشمی می توانید تماس بگیرید 09303996580
و
مطالب مرتبط
یک پاسخ
 1. سلام باارض ادب احترام
  ببخشید من انحراف چشم دارم میخواستم عمل کنم و مثل هر ادم عادی ترس از عمل ودرد بعدش دارم
  جناب اقایی…….
  من۱۹سال دا م وچشمم مادرزادی انحراف داشته از این موضوع هیلی رنج میبرم خیلی تو حال هوام تعصیر گذاشته خیلی ناامیدم وتصمیم گرفتم
  ایا بعد که مثال بهوش بیام دردی داره یا بی حسه سوزش داره ؟
  یادردی مثل این که چیزی فروکرده باشن داخل چشمم یاچیزی دیگه حس میکنم
  که حتی بترسم چشمم بازکنم یا پلک بزنم

  لطفلا جواب فوری بدید واجبه

Comments are closed.